Category Archives: Sázení

Sportovní sázení s úspěšnou metodikou

roulettePouhé sledování sportovních přenosů případně vlastní návštěva sportoviště se pomalu ale jistě stává fádní formou pasivního sportovního života. Stále více se totiž rozmáhají možnosti sportovního sázení, které vlijí krev do žil slabších utkání mezi neatraktivními soupeři a naopak exkluzivním zápasům přidají onu pomyslnou třešničku na dortu. Není totiž nic lepšího než vydržet v napětí až do poslední minuty a vychutnat si tak fotbalové či hokejové klání se vší parádou až do samotného konce. Jakou ovšem zvolit strategii, aby vynaložené úsilí také přineslo kýžené ovoce?

Všeobecně nejuznávanější metoda správné volby svých sázkových tipů je pečlivá analýza obou soupeřů, jejich formy, střelecké úspěšnosti, týmové pohody nebo fanouškovské podpory. K tomu se ovšem přidávají fakta reálně ohrožující validitu tohoto plánování, když se vezme v potaz vzdálenost dojezdu na zápas a s ní přicházející únava či aktuální stav zranění jednotlivých hráčů. Nemluvě o tom, že dopátrat se takovýchto detailů je časově a technicky dosti náročné a ne vždy zcela reálné, jelikož kluby svou interní problematiku nerady ventilují na veřejnost a tím i jako na stříbrném podnose svým soupeřům.

Jednodušší variantou je podívat se v rychlosti na aktuální tabulku, porovnat v ní jednotlivé týmy a případně si vyhledat výsledky posledních vzájemných duelů. Kdo si nepamatuje nedávná střetnutí a poštěstí se mu v rychlosti nalézt i výsledky posledních pár utkání, aby si mohl stanovit jakousi aktuální formu, bude štěstí a úspěchu opět o krok blíže.

Jinou sofistikovanou metodou je aplikace poznatků ve stylu, jakým je zobrazují například internetové rulety. Ta totiž dává přehledně k dispozici například údaje o posledních výherních číslech, jejich barvě nebo celkové četnosti výher v určitém období. Sázení je totiž v jistých ohledech stejně jako ruleta věc založená čistě na statistické pravděpodobnosti. Když se přehledně ukáží poměry výsledků červené vůči černé potažmo liché a sudé, bude jasné, kterým směrem se v následujících sázkách ubírat. Pokud tedy například pětkrát po sobě padne červená, zvyšuje se pravděpodobnost, že následující točka bude černá. Stejná je situace při hře na lichou nebo sudou.

Tak jako nabízí internetové prostředí rulety údaje o nejčastěji a naopak nejméně tažených číslech, nazývaná jako horká respektive chladná, může pomoci nikdy bezrozměrné médium i při tipování přesných výsledků zaznamenávaných sportovních utkání. Metoda vychází zejména z počtu vstřelených a obdržených branek, na jejímž základě statisticky vyhodnotí pravděpodobnost, s jakou se do příštího zápasu může ten či onen výsledek dostavit a co tedy bude nejlepší vzít všanc. Například po pěti zápasech bez obdržené branky lze očekávat inkasování, stejně jako tři jednogólové večery nepřinesou obratem pětibrankovou přestřelku. Čím více údajů se do statistického systému zahrne, tím přesnější mohou výsledné návrhy být.

Doplněním těchto informací o data z jednoduché tabulky výsledků, které kromě bodového postavení a vstřelených či obdržených branek zobrazí například také formu posledních pěti utkání, může navržený odhad výsledného skóre být ještě více precizní. Je ovšem třeba brát v potaz možnou odchylku statistických dat od skutečnosti, která nikdy není černobílá jako na papíru a zejména vyhrocená utkání dvou velkých rivalů nebo derby mohou smazat všechny rozdíly. Krásným příkladem za všechny jsou utkání pražské Sparty v domácí lize, kde svádí souboje hned se třemi dalšími celky z hlavního města. Sestupem ohrožení klokani z Bohemians 1905 dokázali v nedávném klání vyválčit navzdory všem předpokladům velecenný bod a Spartě tak s velkou pravděpodobností pohřbila naděje na titul.

Internetové prostředí ovšem kromě statistik a široké škály informací nabízí i jiné velmi žhavé zboží na současném sportovním trhu. Tím není nic jiného než živé sázení během již započatého utkání. Kromě doplnění standardních sázek pro opozdilce jsou k dispozici i vcelku neobvyklá měření sil. Do této kategorie se řadí například počet udělených karet, poměr rohových kopů, jednotliví střelci branek nebo čas do první vstřelené branky. Je tedy ještě větší potenciál pro zatraktivnění sportovních přenosů než v dobách kamenných kanceláří. O pohodlnosti obsluhy z tepla domova není třeba sáhodlouze polemizovat.

K neodmyslitelným výhodám patří také možnost živého sledování sportovních přenosů přes internet na portálech jednotlivých společností. Odpadá tak závislost na často placených televizních kanálech, které, pokud vůbec vysílají utkání z žádaných soutěží, ne vždy volí ideální utkání ze širokého výběru.

K méně vědeckým metodám pro určení správně zvolené sázky jsou pak osobní preference. Je všeobecně známo, že city se perou s objektivní soudností a matou jindy důslednou mysl. Kdo je tedy dlouholetým skalním fanouškem může až příliš snadno propadnout v taktice z rozumného úsudku a ze zvyku sázet na svůj tým, ač jsou jeho reálné šance sebemenší. Jsou nicméně i sázkaři, kteří volí přesně opačný postup a jejich sázkové tipy jsou vždy proti jejich oblíbenému týmu. Argumentují to nejčastěji tím, že když už nemají radost z předvedené hry a výsledku jejich celku, kompenzují si to alespoň se štěstěnou ve hře jakožto alternativní formou ceny útěchy. Výhodou této taktiky je bezesporu pravidelný přísun endorfinů z úspěchu minimálně na jedné ze dvou front.

Sázení na volejbal

Velké množství sázkařů si pod pojmem „kolektivní sport“ jistě představí fotbal nebo hokej. A co takový volejbal ? Tento sport zůstává ve stínů svých známějších kolegů a právě to je důvod, proč bychom zde mohli získat nad sázkovou kanceláří výhodu.

Ten, kdo se již nějakou dobu pohybuje v prostředí kurzového sázení jistě ví, že nejvíce bookmakerů a programů, které určují výše kurzů, se nachází u těch nejsledovanějších lig a sportů. Právě díky tomu, že volejbal je v podstatě na okraji zájmu sázející veřejnosti znamená, že je i na okraji zájmu sázkových kanceláří. Právě v méně sledovaných ligách a sportech lze nalézt nejvíce chyb bookmakerů, které je možné využít a vytěžit z nich slušný zisk.

Mnohem méně než v ostatních kolektivních sportech, jako je například fotbal, hokej nebo basketbal, ve volejbale nerozhoduje kvalita jednotlivce. Velmi dobrý příklad lze uvést na basketbalu, kde je síla jednotlivce velmi důležitá a při jeho absenci rapidně klesá i šance na úspěch celého týmu. Ve volejbale tomu tak není. K tomu, aby celek získal bod, je zapotřebí minimálně dva hráče, i když se samozřejmě většinou zakončuje za pomocí hráčů tří. To je hned polovina družstva, který je v tu chvíli na palubovce.

Proto je v tomto sportu mnohem důležitější než kvalita jednotlivce, kvalita a sehranost celého celku. Pokud byste v tomto pravidle hledali výjimku, našli byste ji pouze u pozice nahrávače. Pokud totiž je jeden hráč důležitější než jiní, je to práce on. Téměř všechny útočné akce celku projdou přes tohoto hráče a tak je třeba velmi bedlivě sledovat, jak kvalitní hráč v kterém týmu tuto roli zastupuje. Samozřejmě, v případě kvalitních týmů je na pozici nahrávače více alternativ, kde prakticky s výměnou ani nemusí klesat kvalita, přesto je však tento faktor důležitý.

Mnoho value sázek se tedy nachází právě zde. Právě ve volejbale totiž může dobře sehraný tým s kvalitním nahrávačem porazit i papírově daleko silnější celek. Při správném odhadu a díky zjištění alespoň základních informací o týmech, které spolu hrají, je možné ze zápasů na volejbal složit velmi hezký „kombík“. Za nižší vklady se pak jistě vyplatí sázet jednoduché sázky s vyšším kurzem. V tomto případě však nedoporučujeme sázet více než dva zápasy na tiket, aby riziko, že vám zápas s poměrně malým kurzem znehodnotí správně udaný tip na zápas s kurzem mnohem větším, bylo co nejmenší.

To, že volejbal není právě v čele zájmů sázejících, však s sebou nese i jisté negativum. A to jsou možnosti při live sázení, které nabízí například sázková kancelář Expekt. Výběr možností, na co lze vsadit během rozehraného zápasu rozhodně nedosahuje takových mezí jako populárnější fotbal nebo hokej. Ačkoliv se výběr během live sázek na volejbal za poslední roky hodně posunul a někde je možné sázet například bodové či setové handicepy, na tak širokou nabídku, kterou bychom jistě rádi viděli si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Autor: Luboš Řepa

Live sázení na fotbal

Dnes je už standart, že lze u sázkových kanceláří sázet také live, tedy v průběhu zápasu. Pojďme se podívat na výhody těchto sázek u fotbalu, kde jsou právě tyto sázky asi nejrozšířenější.

Mnoho expertů vám jistě řekne, že nejdůležitější při online sázení na fotbal, je, že musíte zápas přímo sledovat. Ať už v televizi nebo na streamu, který kvalitní sázkové kanceláře, jako například Fortuna, často nabízejí sami. Důvod je prostý, když sledujete pouze čísla a nevidíte, co se na hřišti děje, je riziko prohry velké. Tým, na který chcete podat sázku může mít podle statistik více střel, ale jasně lepším může být tým soupeře. Právě optická převaha ve hře se dá velmi dobře zužitkovat při případném podání sázky.

Mezi sázkaři je velmi populární sázení na předzápasové favority, kterým se však v zápase nedaří a kurz na jejich výhru tak roste. Například když nedávno ve španělské lize hrále Barcelona na venkovní půdě s Realem Sociedad a prohrávala už od 5. minuty 0:1, kurz na jejich vítězství byl v minutě padesáté už 2.1. Jen připomínám, že před zápasem byste si mohli na výhru Barcy vsadit v kurzu 1,35. Pravda, Barcelona zápas nakonec ztratila, ale Real Sociedad čelil obrovskému tlaku a jen s velkými obtížemi odolal.

Právě zde leží velká hodnota v live sázení na fotbal. S každou minutou, kdy se blíží konec zápasu, kurz na favorita, který prohrává, roste. V těchto kurzech pak lze snadno nalézt velké value, jelikož se poměrně často stává, že outsider nevydrží tlak soupeře až do konce a prohraje. Právě proto je důležité vědět, co se na hřišti děje a snažit se správně předpovědět průběh následujících událostí. I sázka na favorita, jenž byste s předzápasovým kurzem nevsadili, vám může nakonec přinést slušný zisk. Ale pozor, při tomto druhu sázení se důrazně doporučuje sázet pouze jeden zápas a nekombinovat jej s jiným.

Autor: Luboš Řepa

Bezrizikové sázky v kurzovém sázení

I v kurzovém sázení se najde způsob, jak minimalizovat riziko ztráty finančních prostředků až téměř k nule. Stačí jen být dobrý počtář a mít založeno několik účtů u různých sázkových kanceláří.

Jestliže v oblasti kurzového sázení nejste úplný začátečník, jistě jste už slyšeli nebo četli o způsobu sázení, kdy podáváte sázky na oba ze soupeřících hráčů či celků. Ačkoliv se to může jevit jako nesmysl, při bližším prozkoumání vám jistě dojde výhodnost tohoto systému.

Tikety samozřejmě nepodáváte u jedné sázkové kanceláře, v tom případě by to ani nemělo cenu a byli byste ve ztrátě. Své sázky tak podáváte vždy u sázkové kanceláře, která má na danou příležitost nejvyšší vypsaný kurz. Ideální sport na tento typ sázení je tenis. Zde jsou jen dva možný výsledky, buď výhra jednoho nebo druhého tenisty. Uplatnit tento systém však lze i u sázek na basketbal, kdy se remíza nestává tak často jako u jiných kolektivních sportů. Uvedeme si příklad:

Tenisový zápas mezi Wawrinkou a Del Potrem. Sázková kancelář Unibet vidí outsidera ve Wawrinkovi a vypíše na něj kurz 2,25. Ovšem sázková kancelář Betclic vidí naopak outsidera v Del Potrovi a vypisuje na něj kurz 2,10. Jak je patrné, pokud vsadíte na obě tyto příležitosti u jiných sázkovek, budete vždy v plusu. V případě vsazené stovky na obě možnosti, bude váš zisk při výhře Wawrinky 25 Kč, při výhře Del Potra pak 10 Kč.

Jedná se samozřejmě o minimální zisk, jelikož byla vsazená částka dost nízká. Pokud by se pak vsazené částky počítaly v tisících, zisk by byl samozřejmě také mnohem větší. Jedná se tedy o opravdu zajímavý systém, jehož asi jedinou nevýhodou je nutnost mít založeno spoustu účtů u různých sázkových kanceláří. Odměnou je pak však téměř nulové riziko při nalezení správné sportovní příležitosti, kdy se vypsané kurzy na výhru u různých sázkovek hodně liší.

Autor: Luboš Řepa

Sázení na basketbal

Každý sázkař jistě preferuje svůj sport, na který nejraději sází a ve kterém jsou jeho znalosti nejbohatší. V dnešním článku si představíme pár rad a tipů při sázení na basketbal, konkrétně na NBA.

Na rozdíl od evropských basketbalových lig se zápasy NBA hrají prakticky každý den, a tak si může sázkař vybírat z bohaté nabídky možností. Ačkoliv je basketbal týmový sport, velký důraz se zde klade na kvalitu jednotlivců. To je první ukazatel, který je třeba velmi pozorně sledovat, protože tým, ať je jakkoliv dobrý, kterému chybí jeho klíčový hráč, ten, který dokáže vzít v krizových momentech odpovědnost na sebe, může velmi snadno prohrát s celkem, jehož bilance je daleko horší. Ať už je to LeBron James v Clevelandu, Steph Curry u Golden State či Kevin Durant v Oklahomě, rozhodně nedoporučuji sázet tyto týmy, když jim budou chybět právě tito hráči, lídři.

Tím se dostáváme k sázkám na jednotlivce. Zde se dlouhodobě uplatňuje jistý trend. Klíčkoví hráči, třeba ti, jenž byli jmenováni výše, podávají nadprůměrné výkony po drtivou většinu sezony. Jen málokdy se stane, že tito lídři zůstávají na 10-15 bodech na zápas. Pokud se tak však stane, je třeba zbystřit. Po jednou či dvou nepovedených zápasech jdou hranice na počet vstřelených bodů u těchto jednotlivců mírně dolů a toho lze využít. Sázkou na vyšší počet vstřelených bodů než je vypsaná hranice u těchto hráčů rozhodně neprohloupíte, protože jak již bylo napsáno, klíčoví hráči mají nadprůměrnou výkonnost většinu sezony. Na tyto příležitosti můžete vsadit v kvalitním kurzu například u Fortuny.

Další důležitý aspekt, který je třeba sledovat, je vzdálenost mezi městy, jejichž týmy spolu hrají. Tento údaj by sázkaři měli sledovat nejen u NBA, ale prakticky u všech sportů. V pozadí by neměly zůstat zůstat ani statistiky týmů, jak dobře který tým brání nebo útočí.Toho lze využít při sázkách na počet bodů v zápase. Těchto tipů můžete dát na tiket více a vytvořit tak “kombíka” jen ze zápasů na basketbal.

Autor: Luboš Řepa

Jednoduché sázky nebo raději „kombíky“ ?

I v případě, že jste začínající sázkař, jistě jste si všimli, že způsobů, jak podat svou sázku je hned několik. Ty nejpoužívanější jsou jednoduché sázky, jinak řečeno „akovky“ a potom také kombi sázky, neboli „kombíky“. V dnešním článku se podíváme na výhody a nevýhody obou těchto typů.

Nevýhoda Aku sázky je zřejmá. Stačí jeden špatný tip a tiket můžete zmačkat a hodit do koše. Pravda je, že při tomto typu sázky se kurzy násobí a možná výhra tak mnohokrát bývá velmi lákavá, ale o to je riziko prohry větší. Proto vám jistě spousty sázkařů doporučí, sázet jednu či maximálně dvě příležitosti na tiket za větší obnos, možná výhra je vysoká a riziko ztráty kapitálu se díky menšímu počtu příležitostí snižuje. Samozřejmě při tomto stylu sázení je nutností vést si sázkařský deník a mít dostatečný bankroll. Při dostatečném kapitálu zde můžete zkusit i systém martingale, o kterém jsme již psali.

Druhý typ tiketu je přesný opak prvního způsobu sázení. Počet příležitostí je zde vysoký a reálná šance na to, že by všechny zápasy vyšly je minimální. Tím se ale plynule dostáváme k výhodám „kombíků“. Na těchto tiketech totiž lze mít chybu nebo dokonce více chyb a výhra vám stále neuteče. Jedná se samozřejmě o výhru mnohem menší než kdybyste trefily tipy na Aku sázence. Sázkové kanceláře nabízí spoustu možností, jak Kombi sázku podat, na kolik skupin a při kolika chybách je ještě možnost výhry, vyzkoušet si to můžete například u sázkové kanceláře bwin.

Jaký styl sázení je lepší vám neporadím, protože každý sázkař preferuje něco jiného a je ochoten přijmout jinou míru rizika. Pokud však riziko příliš v lásce nemáte, asi je lepší sázet kombíky, kde pro slušnou výhru nemusíte vkládat do hry tolik peněz. Pokud se však v oblasti sázení pohybujete již delší dobu a máte dostatečný bankroll, jistě dáte přednost Aku sázkám.

Autor: Luboš Řepa