Category Archives: Tip týdne

FC Barcelona – Real Madrid, 3. 4. 2016

TIP: Vítězství Barcelony.          Barcelona FC

Snad největší svátek španělské ligové sezony je tady, souboj Barcelony a Realu slibuje obrovský náboj plný hektolitrů emocí z obou stran. Užije si i nestranný fotbalový fanoušek, protože právě zde přichází ke slovu fotbalová elita z celého světa. Lionel Messi, Neymar a Luis Suárez nebo Ivan Rakitič na straně katalánského celku, Gareth Bale či Cristiano Ronaldo v dresu Bílého baletu. Co víc si přát? Snad jen krásné utkání a možná i nějaké gólové hody.

Zápas rozhodně neskončí bez gólové radosti na té či oné straně, a to už jen proto, že naposledy se podobně „nudně“ hrálo před takřka čtrnácti lety, na podzim 2002. Ofenzivní kvality obou soupeřů nelze zpochybnit, navíc ve španělské Primera División tradičně padá poněkud větší množství branek. Oba soupeři v „El Clásico“ se navíc blíží stovce vstřelených gólů v rámci ligového ročníku, což je také skvělá vizitka pro jejich útočnou vozbu.

Ptáte se na další důvody, proč by měla Barcelona triumfovat? Inu, všechno jí hraje do karet. V posledním ligovém utkání sice ztratila body s Villarrealem za remízu 2:2, ale to je jen malá kaňka na jinak velmi úspěšné sezoně. V Lize mistrů vyřadili Katalánci slovutný Arsenal, v domácí lize nasbírali už 76 bodů z 90 možných (a Real má při stejné porci utkání o rovných deset bodů méně a je „až“ třetí). Navíc, poslední „velký“ zápas se Realu nevydařil, prohrál totiž madridské derby s Atléticem 0:1 a poslední vzájemné utkání nadcházejících soupeřů dopadlo přímo ostudně – Barcelona zvítězila rozdílem čtyř gólů. Real sice začátkem roku vyměnil kouče a Zinedine Zidane přinesl nový vítr do plachet týmové morálky, ale nejen podle řeči čísel by to stačit (alespoň v této sezoně) nemělo.

Francouzská legenda navíc odmítla řeči o útoku na titul už před měsícem, takže Real hraje jen o svou čest, finanční prémie za úspěchy a na dálku také o druhé místo v lize s Atléticem Madrid, na něž ztrácí aktuálně jeden bod. Jedinou útěchou pro příznivce Realu tak může být snad jen fakt, že ligovou tabulku střelců vede „jejich“ Cristiano Ronaldo.