Category Archives: Sázení

Martingale. Dokonalý systém nebo past na sázkaře ?

Původně ruletový systém Martingale, který zná nejspíše většina lidí, pokud ne přímo pod tímto názvem, tak pod strategií navyšování sázek po každé prohrané hře, se poslední dobou těší velké oblibě i v kurzovém sázení. Jde ovšem o systém ziskový ?

Princip fungování tohoto systému je velmi jednoduchý. Pokud se bavíme o kurzovém sázení, vsadíte určitý finanční obnos na zápas či zápasy, které mají dohromady hodnotu kurzu 2. V případě prohry dáváte dvojnásobný vklad než ve hře předchozí. Ve chvíli, kdy se vám sérii podaří ukončit, získáváte zpět všechny peníze, které jste vsadil a navíc dvojnásobek prvního vkladu. Představa je to samozřejmě velmi lákavá, ovšem i zdánlivě dokonalý systém má své nedostatky.

Tím největším je pochopitelně kapitál, který je důležité mít velký, jelikož při delší sérii roste výše sázek raketovou rychlostí. Dalším nedostatkem tohoto systému je fakt, že i v případě velkého kapitálu se vám nemusí podařit ukončit sérii včas a sázková kancelář vám nastaví limit výše sázky, jenž nesmíte překročit. Toto riziko je však možné eliminovat rozumně zvoleným úvodním vkladem a u větších sázkových kanceláří, jako je například Bet365, by tak v tomto případě žádné limity nastat neměly.

Pro netrpělivé sázkaře může být menší nevýhodou také dlouhé čekání na ukončení série. V případě, že sázkař sází jeden zápas na den, může se čekání na výhru protáhnout na několik dní. Tito hráči jistě uvítají live sázení a možnost podání mnoha sázek v minimálním časovém rozestupu. Některé sázkové kanceláře navíc mají velmi širokou nabídku možností, na co v daném zápase vsadit a na své si tak přijde každý.

Závěrem je třeba říci, že samozřejmě žádný sázkařský systém není bez rizik a ani martingale v kurzovém sázení není výjimkou, ovšem jak již bylo napsáno, při rozumných vkladem lze rozšířit svůj kapitál. Ovšem pozor, pokud se vám nepodaří vyhrát několik her za sebou, můžete také přijít úplně o vše. Proto je dobré držet se zlatého pravidla sázení a sázet jen ty peníze, které si můžete dovolit prohrát.

Autor: Luboš Řepa