Review LM: Real Madrid-Neapol

Z tohoto dvojzápasu nakonec vzešel očekávaný postupující, a to španělský královský klub Real Madrid. Rozhodně se však nejednalo o poklidné klaní, kde by bylo rozhodnutu hned po prvním zápase.

Úvodní duel sehrály týmy na domácím hřišti Realu Madrid. Ačkoliv byla Neapol považována za papírového outsidera, chtěla se těmto prognózám vzepřít. A to se jí povedlo velmi záhy, když už v osmé minutě poslal hostující celek do vedení Insigne po přihrávce Hamšíka. Jak cenný gól to byl jistě dokazuje to, že byl vstřelen na hřišti soupeře, což se v pohárové matematice rovná „dvěma brankám“ při shodném závěrečném skóre. Neapol se však po skvělém úvodu zatáhla do defenzívy, na což doplatila už po osmnácti minutách hry, když bílý balet zásluhou Benzemy vyrovnal.

Do konce prvního poločasu už branka nepadla, ale rozhodně byl aktivnější celek domácí. Ten svou dominanci potvrdil ve druhém poločase, kdy během pěti minut dali branku Kroos a Casermino a stanovali tak konečný stav po prvním utkání na 3:1 pro Real Madrid. Přesto však díky gólu ze hřiště soupeře nebyla mimo hru ani Neapol, které by doma stačilo vyhrát 2:0, aby postoupila.

A ke kýženému výsledku se Neapol v domácí odvětě přiblížila velmi rychle. Po 24 minutách otevřel gólový účet Mertens a v tu chvíli stačilo Neapoli vstřelit pouze jedinou branku k tomu, aby byla postupu blíž než Real. Ačkoliv byla Neapol mírně lepším celkem, další branku se jí už přidat nepodařilo. Naopak. Po změně stran vyrovnal hlavičkující Ramos a definitivní konec pro Neapol v tomto ročníku Ligy mistrů znamenala vlastní branka Mertense. V nastavení ještě pojistil výhru hostujícího Realu Madrid Morata. Celkové skóre tohoto dvojutkání tedy vyznělo jednoznačně pro Real Madrid v poměru 6:2. Ovšem průběh rozhodně tak jednoznačný nebyl, vždyť v jednu chvíli stačilo Neapoli vstřelit pouze jediný gól a stav udržet k tomu, aby to byla ona, kdo postoupí.

Autor: Luboš Řepa