Review LM: PSG-Barcelona

Pravděpodobně nejzajímavějším dvojutkáním bylo střetnutí mezi PSG a Barcelonou. Po prvním utkání se totiž zdálo, že o postupujícím je rozhodnuto, v tom druhém zase zase karty úplně otočili a postoupil druhý celek.

První duel v pařížském Parku princů se nesl jasně ve znamení domácího celku. Ten hosty z Barcelony zaskočil ofenzivní a odvážnou hrou a velmi rychle se ujal vedení. Už v 18.minutě Di Maria rozvlnil síť poprvé. Ačkoliv měla Barcelona míč na kopačkách častěji, nedokázala si vytvořit nějakou větší šanci a tak se těsně před poločasovou přestávkou mohli domácí radovat podruhé. Tentokrát překonal brankáře hostujícího celku Draxler. PSG ovšem se stejně taktikou, s jakou vstoupilo do zápasu, pokračovalo i po přestávce. Nekonalo se tedy nějaké hlídání výsledku a bránění. To se vyplatilo, Di Maria deset minut po přestávce vstřelit třetí gól svého celku a s postupovými nadějemi Barcelony to již vypadalo velmi zle. Poslední hřebíček navíc přidal v 72.minutě Cavani, v domácí soutěži nejlepší střelec PSG, a konečný výsledek 4:0 znamenal, že pokud by Barcelona dokázala tento nepříznivý výsledek otočit, byla by prvním celkem v historii Ligy mistrů, které by se to povedlo.

A přesně to se také stalo. Barcelona vyrukovala v domácí odvetě na PSG s totálně ofenzivním pojetím hry, který slavil úspěch už po třech minutách, když se trefil Suaréz. Těsně před přestávkou si domácí navíc dali vlastní gól a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí. Těm v tuto chvíli tedy chyběly dva góly k tomu, aby dovedli zápas alespoň do prodloužení. Stejně jako domácí vlétli do zápasu, vlétli i do druhé půle a po první kontroverzní penaltě v zápase dával Messi už na 3:0. Poté však z rychlého protiútoku skórovali hosté a měli opět postup na dosah, jelikož v této situaci by Barcelona musela dát tři branky, aby postoupila. To se jí však podařilo v posledních deseti minutách. Nejprve Neymar parádním přímým kopem dal na 4:1 a poté si jeho kolega z útoku Suaréz došel pro penaltu. Z opakovaných záběrů bylo zřejmé, že se o penaltový zákrok nejednalo. Právě tento moment způsobil velké emoce a byl probírán ještě dlouho po zápase. Neymar z následné penalty zvýšil vedení a v poslední minutě nastavení dokonal zázrak Roberto, jenž tedy stanovil konečný výsledek na 6:1 a tedy postup Barcelony.

Jeden z největším favoritů soutěže se tedy vyhrabal z kritické situace a dokázal postoupit. Postup bude samozřejmě ještě dlouho ležet v žaludku fanouškům a hráčům PSG, protože výkon rozhodčího na stadionu Barcelony rozhodně nebyl nestranný.

Autor: Luboš Řepa