Review LM: Benfica-Dortmund

Kromě Bayernu je dalším postupujícím celkem z Německa Dortmund. Ten však musel odehrát mnohem náročnější dvojutkání s Benficou Lisabona, než německý mistr.

První utkání těchto celků přineslo velmi zajímavou podívanou. Ačkoliv byl hostující Dortmund jednoznačně lepším celkem, konečné držení míče měl přes 60 procent, zápas vyhrát nedokázal. Benfica předvedla v domácím zápase perfektně organizovanou obranu a nedovolila svému soupeři vstřelit ani jednu branku. Naopak, domácí úvodní duel vyhráli díky gólu Mitroglou, který těsně po změně stran vstřelil jediný gól úvodního střetnutí. Hostující Dortmund měl poté obrovskou příležitost v podobě penalty, kterou ovšem zahodil kanonýr Aubameyang. Bylo to vyvrcholení snahy hostujícího celku o vstřelení branky, protože jejich hra byla po celou dobu utkání na rozhodně vyšší úrovni než ta Benfici. Ke gólu to však nevedlo a první duel tedy skončil výsledkem 1:0 pro portugalský celek.

Odveta se nesla v podobném duchu jako první duel. S tím rozdílem, že na domácím hřišti už Dortmund své šance dokázal proměňovat. Hned tu první, ve čtvrté minutě, zužitkoval Aubemeyang a vyrovnal tak celkový stav dvojutkání na 1:1. Dortmund však nadále útočil a i když se mu do konce první půle už branku vstřelit nepodařilo, byl jednoznačně lepším celkem. O postupujícím nakonec rozhodla kritická dvouminutovka, když v 59. minutě a poté v 61. minutě se trefili Pulisic a podruhé Aubameyang. V tu chvíli měl Dortmund otěže zápasu pevně v rukou a bylo jasné, kdo postoupí. Aubameyang navíc v závěru zápasu přidal třetí gól a připsal si tak hattrick.

Dortmund v tomto dvojutkání rozhodně ukázal kvalitu i trpělivost, když v prvním zápase spálil několik šancí, nevzdal se a ve druhém střetnutí rozhodl o svém postupu. Skvěle se představil navíc také kanonýr Aubameyang, který dal v odvetě hattrick. Dortmund má tento rok skutečně velmi kvalitní kádr a může v Lize mistrů směřovat opravdu vysoko.

Autor: Luboš Řepa