Review LM: Bayern-Arsenal

Stejně jako u dvojutkání Realu Madrid s Neapolí, i v tomto souboji je nakonec očekávaný postupující. Německý Bayern dvakrát zesměšnil fotbalisty Arsenalu a prohloubil tak krizi, do které v poslední době londýnský celek zabředl.

Přitom po prvním poločase zahajovacího utkání to vypadalo, že anglický celek budu slušnou konkurencí německému mistrovi. Na úvodní branku Robbena, která padla už v jedenácté minutě, dokázal Arsenal zásluhou Sanchéze odpovědět, když ve třicáté minutě tento chilský forvard vyrovnal. Ano, Bayern byl jednoznačně lepším celkem, ale stav 1:1 po prvním poločase byl rozhodně výhodnější pro hosty, s ohledem na to, že se jim podařilo vsítit branku na hřišti soupeře. Po přestávce však přišla smršť, která stále Arsenal postup. Postupně se trefili Lewandowski, dvakrát Alcantara a nakonec Muller a vítězi zápasu a v podstatě i o postupujícím celku bylo rozhodnutu. První duel tedy Bayern Opanoval výsledkem 5:1.

Odveta hrající se na Emirates Stadium přinesla jinou podívanou. Tedy alespoň v prvním poločase. V něm totiž domácí svého soupeře přehrávali, byli lepším celkem a dokonce se jim podařilo vstřelit i úvodní branku. Samozřejmě, na zvrácení nepříznivého stavu, který si Arsenal přivezl z Německa to nebylo, přesto však své fanoušky mohl alespoň potěšit útočnou a odvážnou hrou. Bohužel však jen do té doby, než dostal v 53.minutě velmi spornou červenou kartu Koscielny. V tu chvíli se hra Arsenalu rozpadla. Lewandowski z penalty vyrovnal a domácí celek už opět rozjetou mašinu Bayernu nedokázal zastavit. Po brankách Robbena, Costy a dvou gólech Vidala, svítil na světelné tabuli stejný výsledek jako v prvním utkání. Opět ve prospěch německého celku. Ten tedy postoupil s celkovým skóre 10:2.

Tato drtivá porážka a nepřesvědčivé výkony v lize opět donutila fanoušky londýnského Arsenalu protestovat proti trenéru Wengerovi. Zda-li tedy francouzský kouč podepíše i po těchto výkonech novou smlouvu, je zatím velmi nejisté.

Autor: Luboš Řepa